środa, 12 stycznia 2011

Gry dla dzieci

Gry dla dzieci.


Autorem artykułu jest fresh48Obecnie komputer, podobnie jak telewizja kiedyś, jest wspaniałym i najlepiej dostępnym nośnikiem informacji, rozrywki i wiedzy o świecie, także dla dzieci.
   gry dla dzieci

Obecnie komputer, podobnie jak telewizja kiedyś, jest wspaniałym i najlepiej dostępnym nośnikiem informacji, rozrywki i wiedzy o świecie. Internet mamy już niemal w każdej szkole, pracy, domu, restauracji, a nawet pociągu. Coraz częściej przed monitorami zasiadają też nasze dzieci, dlatego warto dostępną w sieci rozrywkę serwować im w sposób mądry i przemyślany. Przede wszystkim rodzic powinien uczestniczyć podczas zabawy młodszego dziecka w sieci, a z trochę starszą latoroślą przeprowadzić rozmowę o zagrożeniach czyhających w sieci.

Serwis prezentujący gry dla dzieci powinien być odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy chcą świadomie i aktywnie wspierać rozwój swoich dzieci w różnych obszarach. Zabawa na stronach www powinna wprowadzać dziecko w wirtualny świat, dostarczać mu bodźców i wrażeń dostosowanych do jego poziomu, chroniąc przy tym przed dostępem do niepożądanych treści. Czas spędzony przed komputerem pozytywnie przyczyni się do rozwoju umiejętności dziecka, pod warunkiem że jest to czas poświęcony na zabawę edukacyjną.

Gry dla dzieci to fascynujący świat zabaw– otoczenie powinno być w pełni bezpieczne, przyjazne dla dzieci i kolorowe. Rodzic powinien mieć możliwość dostosowania zestawu gier do umiejętności i wieku dziecka. Charakter zabaw powinien być jest edukacyjny, a przekaz przykładowo taki: dziecko układając słowa uczy się literek, cyferek, nowych słów i dźwięków. Dobrze ułożony wyraz powinien zachęcić małego gracza do układania kolejnych plansz.

Niejedna gra edukacyjna dla dzieci nadaje się idealnie dla brzdąców już od 2 roku życia. Układanki zaprojektowano tak, aby dziecko uczyło się korzystania komputera – oswoiło z klawiaturą i myszką. Oczywiście najbardziej intryguje rodziców pytanie, co też może robić dwulatek przed komputerem? Okazało się jednak, że z drobną pomocą jest w stanie zrobić całkiem sporo. Ponieważ jednak niektóre działania mogą sprawiać małemu graczowi trudność, pomoc rodzica jest konieczna. Przed komputerem musimy usiąść razem z dzieckiem, ale dzięki temu wspólna zabawa jest gwarantowana.

---Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz